| Color | Yellow/Black |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Material | High Strength Steel |
| Color | Red, Yellow, Customized |
|---|---|
| Material | Steel |
| Origin | China |
| AppliPCion | Excavator |
| Packaging | Wooden Case |
| Application | Excavator |
|---|---|
| Weight | 700-1000kg |
| Color | Yellow, Black |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| Size | 1.0 M3 |
| Shape | Clamshell |
|---|---|
| AppliPCion | Excavation |
| Capacity | 0.4-6 Cubic Meters |
| Usage | Construction |
| Weight | 540-6150kg |
| Material | High Strength Steel |
|---|---|
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Bolt | High Strength Bolt |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| AppliPCion | Excavator |
| Bolt | High Strength Bolt |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator |
| Material | High Strength Steel |
| Teeth | High Strength Teeth |
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Advantage | Competitive |
|---|---|
| Product Name | Excavator Rock Bucket |
| Size | 2065*1310*1390mm |
| Delivery Time | 7-15days |
| Brand | Customs' Brand |
| Product Name | Excavator Brush Rake |
|---|---|
| Material | Q355B+NM400 |
| Warranty | 1 YEAR |
| Pin Diameter | Support Custom Size |
| Suitable Excavator Model | SY,PC,HD,PC,EX |
| Weight | Customized |
|---|---|
| Color | Yellow/Black/Customizable |
| Warranty | 1 Year |
| MOQ | 1 Piece |
| Material | Q355B,NM360,HARDOX-500 |
| Material | High Strength Steel |
|---|---|
| Color | Yellow/Black |
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Bolt | High Strength Bolt |
| Name | Excavator Rock Bucket |