| Material | HARDOX400/500,Q345B+NM360 |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support |
| AppliPCion | 1-30t Excavator |
| Color | Customer Required |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator |
| Material | Q355B |
| Suitable | 30tons |
| Quality | High-Quality |
| Part Number | OEM Number |
|---|---|
| Thickness | Customized |
| Width | Customized |
| After Warranty Service | Provide |
| Application | Excavator |
| Name | Excavator Rock Bucket |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator |
| Bolt | High Strength Bolt |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Material | High Strength Steel |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| Teeth | High Strength Teeth |
| Color | Yellow/Black |
| Material | Q355B |
|---|---|
| Quality | High Guarantee |
| Colour | Cunstomized |
| MOQ | 1 Piece |
| Packing | Standard Exported Pallet |
| AppliPCion | Excavation |
|---|---|
| Weight | 540-6150kg |
| Size | Standard Size/Customized |
| Shape | Clamshell |
| Capacity | 0.4-6 Cubic Meters |
| Shipping | Supported |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support Through Whole Product Life |
| Suitable Excavator(ton) | 3t-50T |
| AppliPCion | Breaking Up Of Dense, Hard-packed Material |
| Material | Alloy Steel |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |