| Bucket Type | Skeleton Bucket |
|---|---|
| Application | Excavator Attachments |
| Material | Q355B NM400/450/500 Hardox450/500/550 |
| Color | Yellow/Black/Customizable |
| Usage | Ditching/ Cleaning/ Garbing/ Sieving |
| Type | Excavator Parts |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| AppliPCion | Mining |
| Hardness | 48-52HRC |
| Capacity | 0.1m3--8.7m3 |
| Type | Excavator Parts |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| AppliPCion | Mining |
| Hardness | 48-52HRC |
| Capacity | 0.1m3--8.7m3 |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Bolt | High Strength Bolt |
| Material | High Strength Steel |
| Material | Q355B/NM360/Hardox400 |
|---|---|
| AppliPCion | Cleaning Ditches |
| Painting | Primer And Finishing Coat |
| PackingMaterial | Q345B |
| Weight | 0.2-1t |
| Quality | High Guarantee |
|---|---|
| Colour | Cunstomized |
| Machine Life | 50000 Trees |
| Suitable | 5-120t |
| Packing | Standard Packing |
| Quality | High Guarantee |
|---|---|
| Colour | Cunstomized |
| MOQ | 1 Piece |
| Packing | Standard Packing |
| Length | 2560mm |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |