| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Material | HARDOX400/500,Q345B+NM360 |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Color | Customized |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support,Online Support |
| AppliPCion | 1-30t Excavator |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Weight | Heavy |
| Service | OEM/ODM |
| Color | Black/Blue |
| Packaging | Standard |
| Function | Wood/Tree/Tock Grabbing |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Weight | 300-14500KG |
| Opening Width | 1000-2200mm |
| Name | Excavator Rotating Grapple |
| Opening Width | 1000-2200mm |
|---|---|
| Apply To | 2-40 Ton Excavator |
| Application | Excavator Attachments |
| Function | Wood/Tree/Tock Grabbing |
| Color | Black/Blue Or Customized |
| Name | Excavator Rotating Grapple |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Opening Width | 1000-2200mm |
| Service | OEM |
| Function | Wood/Tree/Tock Grabbing |
| Color | Black/Blue Or Customized |
|---|---|
| Material | Q355B |
| Apply To | 2-40 Ton Excavator |
| Service | OEM |
| Weight | 300-14500KG |
| Apply To | 2-40 Ton Excavator |
|---|---|
| Function | Wood/Tree/Tock Grabbing |
| Material | Q355B |
| Application | Excavator Attachments |
| Service | OEM |
| Function | Wood/Tree/Tock Grabbing |
|---|---|
| Weight | 300-14500KG |
| Opening Width | 1000-2200mm |
| Service | OEM |
| Application | Excavator Attachments |
| Color | Black/Blue Or Customized |
|---|---|
| Material | Q355B |
| Warranty | 1 Year |
| Name | Excavator Rotating Grapple |
| Opening Width | 1000-2200mm |