| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Small And Soild Construction Space |
| Max Vertical Digging Depth | 27180mm |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| Conventional Equipment | Clamshell Bucket |
| Max Vertical Digging Depth | 27180mm |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Energy & Mining, Construction Works |
| Color | Customer's Request |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| MOQ | 1 Pieces |
| Color | Customer's Request |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
|---|---|
| Warranty | 1 Years |
| After-sales Service Provided | Field Maintenance And Repair Service, Online Support |
| OEM | Accepted |
| AppliPCion | Building Demolition, River Dredging, High Way Foundation, Dam And Powerplant Construction Project, Etc. |
| AppliPCion | Mining |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Machine Tonne | 45-55T |
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Small And Soild Construction Space |
| Max Vertical Digging Depth | 27180mm |
| Product Name | Excavator Standard Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 SET |
| Suitable For | 35Ton Excavator |
| Material | Q355/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Weight | 4400kg |
| AppliPCion | Mining |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Machine Tonne | 45-55T |
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Type | Excavator Front Parts |
| Machine Model | Komatsu PC Hitachi Volve Doosan |
| Material | Q355B |
| OEM | OEM Services Provided |