| Material | Q355B/HG785/Q690D |
|---|---|
| MOQ | 1 |
| Machine Weights | 6T-45T |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| Package | Wrapping |
| Condition | New |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| AppliPCion | Breaking Up Of Dense, Hard-packed Material |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Small And Soild Construction Space |
| Max Vertical Digging Depth | 27180mm |
| AppliPCion | Crawler Excavator |
|---|---|
| Part Name | Boom/Arm/Bucket Cylinder |
| Machine Model | Komatsu PC Hitachi Volve Doosan |
| Material | Q355B |
| Color | Customized |
| Material | Alloy Steel+Q355 |
|---|---|
| MOQ | 1 |
| Color | Based On Your Machine |
| Package | Wrapping |
| Delivery | Sea/As You Required |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Energy & Mining, Construction Works |
| Max.working Radius | 11250mm |
| Product Name | Excavator Rock Boom |
|---|---|
| Packing | Standard Packing |
| Color | Custumized |
| CertifiPCion | ISO9001 |
| After Warranty Service | Online Service |