| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
|---|---|
| Material | High Strength Steel |
| AppliPCion | Excavator |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Warranty | 6 Month |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Applicable Industries | Farms, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Energy & Mining, Construction Works |
| Suitable Excavator(ton) | 25-70 Ton |
| Port | Guanghzou/Huangpu/Nansha |
| Teeth | High Strength Teeth |
|---|---|
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Material | High Strength Steel |
| Bolt | High Strength Bolt |
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Product Name | Excavator Gp Bucket |
|---|---|
| Material | Q355B |
| Suitable | 6t Excavator |
| Color | Customer Required |
| MOQ | 1 Set |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| Application | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Excavator Parts |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| AppliPCion | Mining |
| Hardness | 48-52HRC |
| Capacity | 0.1m3--8.7m3 |
| Color | Customer Required |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator |
| Material | Q355B |
| Suitable | 30tons |
| Quality | High-Quality |
| Name | Excavator Rock Bucket |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator |
| Bolt | High Strength Bolt |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Material | High Strength Steel |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| Teeth | High Strength Teeth |
| Color | Yellow/Black |