| Material | Q355B |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| MOQ | 1 Set |
| Quality | High-Quality |
| OEM | OEM Services Provided |
| Bucket Capacity | 9.0-15m3 |
|---|---|
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customised |
| Condition | New |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Bucket Capacity | 0.4cbm |
| Product Name | Excavator Long Boom&Arm |
| Length | 13-18 Meters Long Boom |
| Suitable Excavator | 38-42ton |
|---|---|
| Warranty | 12 Month |
| Service | Consulting, Designing, Customizing |
| AppliPCion | Pile Foundation |
| Material | Q355B/HG785/Q690D |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| AppliPCion | Mining |
| Material | HD785/Q355B |
| Product Name | 29m Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 30-50Ton Excavator |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Bucket Capacity | 1.5-2m³: Customized |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Color | Customized |
| Part Name | Boom/Arm/Bucket Cylinder |
| AppliPCion | Crawler Excavator |
| Type | Hydraulic Oil Cylinder |