| Product Name | 26m Excavator Telescopic Arm |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Suitable | 30-50Ton Excavator |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Bucket Capacity | 1.5-2m³: Customized |
| AppliPCion | Excavator Attachment |
|---|---|
| Material | Q355MN |
| Suitable | 1-50t Excavator |
| Color | Customer Required |
| Package | Wooden Case Packing |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| Application | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Product Name | Rock Boom And Arm |
|---|---|
| Size | Customized Size |
| Material | Q355B |
| Color | Customer's Request |
| MOQ | 1 SET |
| Suitable Excavator | 38-42ton |
|---|---|
| Warranty | 12 Month |
| Service | Consulting, Designing, Customizing |
| AppliPCion | Pile Foundation |
| Material | Q355B/HG785/Q690D |
| Warranty | 6 Month |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Suitable Excavator(ton) | 25-60T |
| AppliPCion | Building Demolition, River Dredging, High Way Foundation, Dam And Powerplant Construction Project, Etc. |
| Type | Heavy Duty |