| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Color | Customised |
| Type | Excavator Attachment |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Weight | 2000~3100kg |
| AppliPCion | Excavator Attachment |
|---|---|
| Material | Q355MN |
| Suitable | 1-50t Excavator |
| Color | Customer Required |
| Package | Wooden Case Packing |
| Color | Customized |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Oem | Avaliable |
| Packing | Wooden Pallet Or Customized |
| Condition | 100%new |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customised |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Color | Customised |
| Type | Excavator Attachment |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Weight | 2000~3100kg |
| Product Name | Excavator Rock Bucket |
|---|---|
| Type | Construction Spare Parts |
| Material | HARDOX400/500 |
| Color | Customer Required |
| Suitable | 1t-50t Excavator |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Model | Customer Required |
| Type | 10-50 Ton Excavator |
| Color | Customer's Request |
| Package | Customized Box |
| Warranty | 6 Months |
|---|---|
| Color | Customised |
| Type | Excavator Attachment |
| Moving Type | Crawler Excavator |
| Weight | 2000~3100kg |
| Product Name | Excavator Rock Boom |
|---|---|
| Packing | Standard Packing |
| Color | Custumized |
| After Warranty Service | Online Service |
| After-sales Service Provided | Online |
| Product Name | Excavator Mega Rock Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 Set |
| Material | Q355B/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Suitable For | 45-59Ton Excavator |
| OEM | Available |