| MOQ | 1 Piece |
|---|---|
| Quality | High Guarantee |
| AppliPCion | Construction Machinery |
| Type | Mechanical |
| Material | Q355 |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Energy & Mining, Construction Works |
| Max.working Radius | 11250mm |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Condition | New |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| AppliPCion | River Dredging, Port Construction, Subway Construction, Construction Base Excavation. Etc. |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Feature | High Efficiency |
| Type | Three Segment Type Long Reach Boom |
| Quality | 100% Tested |
| Warranty | 1 Years |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Feature | High Efficiency |
| Type | Three Segment Type Long Reach Boom |
| Quality | 100% Tested |
| Warranty | 1 Years |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Feature | High Efficiency |
| Type | Three Segment Type Long Reach Boom |
| Quality | 100% Tested |
| Warranty | 1 Years |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |