| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Bucket Capacity | 0.35cbm |
| Rated Speed | 12rpm |
| Color | Customers'requirements |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| AppliPCion | Mining |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Machine Tonne | 6-55T |
| Material | Q345/Q460/NM360/NM400/WH60)/Hardox400 |
| Condition | New |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Shipping | Could Fit 3 Set In 1 Countainer |
| AppliPCion | River Dredging, Port Construction, Subway Construction, Construction Base Excavation. Etc. |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customer's Request |
| AppliPCion | Excavator |
| Material | Q355 |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| Conventional Equipment | Clamshell Bucket |
| Max Vertical Digging Depth | 27180mm |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Condition | 100%new |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Operating Weight | 24300kg,12200kg,9000kg,23100kgs,22ton |
| Color | Customer's Request |
| Description | Arm And Boom |
|---|---|
| Apply To | Digger Excavator Spare Parts |
| Delivery Time | 10-15days |
| AppliPCion | Small And Soild Construction Space |
| Max Vertical Digging Depth | 27180mm |
| Product Name | Excavator Long Reach Boom |
|---|---|
| MOQ | 1 SET |
| Suitable | 26-34Ton Excavator |
| Material | Q355/Q690/HG785/WELDOX/STRENX |
| Counterweight | 0Ton |