| Shape | Clamshell |
|---|---|
| AppliPCion | Excavation |
| Capacity | 0.4-6 Cubic Meters |
| Usage | Construction |
| Weight | 540-6150kg |
| Color | Customer's Request |
|---|---|
| Material | Q345B+NM400 |
| AppliPCion | Loading/ Unloading Materials,log Load |
| Warranty | 12 Months |
| Type | Rotary & Non-rotarty,Rotating Type Or Fixed Type |
| Material | NM400 |
|---|---|
| Suitable | EC240B Excavator |
| Type | Heavy Duty |
| Warranty | 6 Months |
| Condition | New |
| CertifiPCion | ISO9001 |
|---|---|
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 1 Year |
| Color | Customised |
| Capacity | 0.4-6 Cubic Meters |
|---|---|
| AppliPCion | Excavation |
| Usage | Construction |
| Size | Standard Size/Customized |
| Structure | Integrated |
| Size | Standard Size/Customized |
|---|---|
| AppliPCion | Excavation |
| Shape | Clamshell |
| Color | Yellow/customized |
| Weight | 540-6150kg |
| Structure | Integrated |
|---|---|
| Capacity | 0.4-6 Cubic Meters |
| Usage | Construction |
| AppliPCion | Excavation |
| Shape | Clamshell |
| AppliPCion | Excavation |
|---|---|
| Weight | 540-6150kg |
| Size | Standard Size/Customized |
| Shape | Clamshell |
| Capacity | 0.4-6 Cubic Meters |
| Material | Q355 |
|---|---|
| Product Name | Construction Machinery Attachments |
| Color | Customers'requirements |
| Name | Excavator Clamshell Bucket |
| Suitable | 1-120t Excavator |
| Structure | Integrated |
|---|---|
| Shape | Clamshell |
| Color | Yellow/customized |
| Usage | Construction |
| Size | Standard Size/Customized |