| Material | Q355B NM400/450/500 Hardox450/500/550 |
|---|---|
| MOQ | 1 Pcs |
| Capacity | 0.4-6 Cubic Meters |
| Size | Standard Size/Customized |
| Application | Excavator Attachments |
| Capacity | 0.4-6 Cubic Meters |
|---|---|
| Size | Standard Size/Customized |
| MOQ | 1 Pcs |
| Material | Q355B NM400/450/500 Hardox450/500/550 |
| Application | Excavator Attachments |
| Material | Q345B+NM400 |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Oem | Available |
| CertifiPCion | ISO9001 |
| Hs Code | 84314100 |
| AppliPCion | Excavator Bucket |
|---|---|
| CertifiPCion | CE ISO9001 |
| Quality | High-Quality |
| Product Name | Excavator Clamshell Bucket |
| Condition | 100%new |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| Application | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| Application | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Color | Customer's Request |
|---|---|
| Material | Q345B+NM400 |
| AppliPCion | Loading/ Unloading Materials,log Load |
| Warranty | 12 Months |
| Type | Rotary & Non-rotarty,Rotating Type Or Fixed Type |
| Color | Customer's Request |
|---|---|
| Material | Q345B+NM400 |
| AppliPCion | Loading/ Unloading Materials,log Load |
| Warranty | 12 Months |
| Type | Rotary & Non-rotarty,Rotating Type Or Fixed Type |
| Usage | Construction |
|---|---|
| AppliPCion | Excavation |
| Shape | Clamshell |
| Capacity | 0.4-6 Cubic Meters |
| Size | Standard Size/Customized |
| Structure | Integrated |
|---|---|
| Weight | 540-6150kg |
| Color | Yellow/customized |
| AppliPCion | Excavation |
| Shape | Clamshell |