| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Bolt | High Strength Bolt |
| Material | High Strength Steel |
| Product Name | Excavator HD Bucket Heavy Duty Bucket Factory Price Construction Machinery Parts Reinforced Rock Bucket For CAT SH |
|---|---|
| Keyword | Excavator Rock Bucket |
| Brand | HT |
| MOQ | 1 SET |
| Certification | ISO CE |
| Product Name | Excavator Heavy Duty Bucket |
|---|---|
| Brand Name | Huitong |
| Type | Excavator Rock Applicaiton |
| Warranty | 6 Months |
| Place Of Origin | Guangdong, China |
| Teeth | High Strength Teeth |
|---|---|
| Condition | New |
| Application | Excavator Attachments |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| AppliPCion | Excavator |
|---|---|
| Type | Clean Up The Sundry |
| Color | Customer's Request |
| MOQ | 1 Pieces |
| Hardness | HRC 50-53 |
| Color | Customized |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Material | Q355B |
| AppliPCion | Attach All Excavator Front-ending Equipments |
| After-sales Service Provided | Online Support,Video Technical Support |
| Warranty | 6 Month |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Applicable Industries | Farms, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Energy & Mining, Construction Works |
| Suitable Excavator(ton) | 25-70 Ton |
| Port | Guanghzou/Huangpu/Nansha |
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
|---|---|
| Material | High Strength Steel |
| AppliPCion | Excavator |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| Weight | 280-4300kg/Customized |
| Color | Yellow/Black Or As Customers Require |
|---|---|
| Teeth | High Strength Teeth |
| Size | 0.25-4.3cbm/Customized |
| Name | Excavator Rock Bucket |
| Application | Excavator Attachments |
| Features | High Strength, Durable |
|---|---|
| Weight | 220-1150kg |
| Color | Black/Yellow |
| Product Name | Excavator General Purpose Bucket |
| MOQ | 1 Piece |