| Quality | High Guarantee |
|---|---|
| Colour | Cunstomized |
| Machine Life | 50000 Trees |
| Suitable | 5-120t |
| Packing | Standard Packing |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Product Name | Bucket Tooth |
|---|---|
| AppliPCion | Excavator Attachment |
| Color | Yellow |
| Type | Construction Spare Parts |
| Part Name | Excavator Bucket Protecter |
| Product | Excavator Heavy Duty Bucket |
|---|---|
| Warranty | 6 Months |
| Port | Guangzhou/Huangpu/Nansha |
| Applipcion | Excavator Attachment |
| Quality Control | 100% Inspection |
| Type | Excavator Parts |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| AppliPCion | Mining |
| Hardness | 48-52HRC |
| Capacity | 0.1m3--8.7m3 |
| Warranty | 6 Month |
|---|---|
| After-sales Service Provided | Video Technical Support, Online Support |
| Applicable Industries | Farms, Machinery Repair Shops, Manufacturing Plant, Energy & Mining, Construction Works |
| Suitable Excavator(ton) | 25-70 |
| Port | Any Ports |