| Feature | High Efficiency |
|---|---|
| Color | Customer's Request |
| CertifiPCion | ISO9001:2008 |
| Keyword | Excavator Magnet Lift |
| AppliPCion | Farms, Home Use, Energy & Mining, Construction Works |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| AppliPCion | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| Application | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Type | Outdoor Heavy-duty |
|---|---|
| Step Width | 600mm/ 800mm / 1000mm |
| Handrail Color | Client's Requirements |
| Application | Public Transport,Subway.airport.shopping Center |
| Material | Metal |
| Color | Customer's Request,Blue/Black/Orange/Gray |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| AppliPCion | Excavator / Loader |
| Material | Q345B+NM360,Q345B/NM400/HARDOX 450 |
| Oem | Available |
| Product Name | Excavator Rock Bucket |
|---|---|
| Type | Construction Spare Parts |
| Material | HARDOX400/500 |
| Color | Customer Required |
| Suitable | 1t-50t Excavator |
| Type | Excavator Parts |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| AppliPCion | Mining |
| Hardness | 48-52HRC |
| Capacity | 0.1m3--8.7m3 |
| Type | Excavator Parts |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| AppliPCion | Mining |
| Hardness | 48-52HRC |
| Capacity | 0.1m3--8.7m3 |
| Type | Excavator Parts |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| AppliPCion | Mining |
| Hardness | 48-52HRC |
| Capacity | 0.1m3--8.7m3 |
| Type | Excavator Parts |
|---|---|
| Color | Customer Required |
| AppliPCion | Mining |
| Hardness | 48-52HRC |
| Package | Standard Packaging |